SZKOŁA W BIEGANINIE

BALIK KARNAWAŁOWY

Tradycją naszej szkoły jest coroczny balik dla przedszkolaków i uczniów klas I – III. Impreza odbyła się 22 lutego. Przystrojona karnawałowo sala gimnastyczna naszej szkoły wypełniła się księżniczkami, wróżkami, Batmanami, policjantami, strażakami i różnymi barwnymi postaciami z bajek. Różnorodne rytmy i techniki taneczne spowodowały, że wszyscy bawili się doskonale. Dzieci prezentowały swoje piękne stroje , a w trakcie przerwy mogli napić się soczku. Wspólna zabawa dostarczyła wiele radości i wspomnień.

XVII GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W dniu 15 lutego reprezentanci naszej szkoły brali udział w XVII Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w Radłowie. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Wiertelak, Natalia Stelmaszyk, Zuzanna Płonka oraz Kacper Kowalczyk, Adam Stasik i Przemysław Szpytma. Rozgrywki stały na wysokim poziomie, rywalizacja w każdym meczu była bardzo mocna, ale zawsze w duchu Fair-play. Nasi uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony, godnie reprezentując Szkołę Podstawową w Bieganinie.

WALENTYNKI

14 lutego br. w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Jak głosi legenda Walenty z wykształcenia był lekarzem, z powołania duchownym. Żył w III wieku w Cesarstwie rzymskim za panowania Klaudiusza II Gockiego. Cesarz ten za namową swoich doradców zabronił młodym mężczyznom w wieku od 18 do 37 lat wchodzić w związki małżeńskie.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

26 stycznia 2017 roku uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w Bieganinie i Oddziału Przedszkolnego przedstawili na sali wiejskiej w Grudzielcu program artystyczny pod hasłem „ Warzywnie i owocowo, bo to zdrowo”.  Promowanie zdrowego stylu życia to przesłanie zawarte w wierszach i piosenkach zaprezentowanych przez uczniów. Trzecioklasiści przedstawili krótką inscenizację wiersza Stanisława Jachowicza „ Chory kotek”. Przedszkolacy również swoim występem uświetnili to miłe spotkanie. Dzieci głosiły hasła, śpiewały piosenki propagujące zdrowe odżywianie.

PRZYGOTOWANIE PREZENTÓW NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA

13 stycznia odbyły się w naszym oddziale przedszkolnym warsztaty, które zaproponowała i przeprowadziła pani Emilia, mama Oli. Tym razem były to "Balonowe gniotki" w kształcie gruszki. Gniotek to nic innego jak balon wypełniony mąką ziemniaczaną. Zrobienie gniotka sprawiło dzieciakom wiele radości. Dla Dziadków natomiast stanowiły wspaniały prezent z okazji ich święta.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Na terenie naszej szkoły wolontariuszem odpowiedzialnym za prawidłowy przebieg zbiórki pieniędzy była Marysia Dera - kl. V ( opiekun p. Karolina Kuczyńska). SU przy pomocy prezentacji multimedialnej przedstawił uczniom
i nauczycielom historię akcji oraz oczywiście cel   tegorocznej zbiórki:     

JASEŁKA I WIGILIE KLASOWE

Koncert kolęd i pastorałek został przygotowany pod kierunkiem p. Bogusławy Owczarczak. Chętni uczniowie zaprezentowali samodzielnie wybrane utwory. Na początku wystąpił Czarek Matuszkiewicz, który zagrał i zaśpiewał kolędę " Wśród nocnej ciszy". Zuzanna Płonka i Mikołaj Adamek zaśpiewali "Jest taki dzień". "Pójdzmy wszyscy do stajenki" to wybór Mileny Lewandowskiej. Nikola Szczepaniak zaprezentowała kolędę " Przybieżeli do Betlejem", natomiast Ania Banasiak "Do szopy, hej pasterze". W wykonaniu całej społeczności szkolnej usłyszeliśmy piękną pastorałkę " W ciemny wieczór, dawno temu".

Strony