SZKOŁA W BIEGANINIE

WIZYTA W MUZEUM PIEKARSTWA W PLESZEWIE

„ Z szacunku do historii i serca potrzeby
Powstało to Muzeum, gdzie królują chleby,
Które właśnie w tym miejscu doznają starania,
Należnego kultu i poszanowania”.

ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU

We wtorek 31 marca przykicał do nas zajączek. Dzieci bardzo na niego czekały i wypatrywały przez okienko od samego rana. Zając zostawił prezenty na placu przedszkolnym, a że aura nie sprzyjała za bardzo (padał śnieg i wiał silny wiatr) to koszyki z prezentami przyniósł dzieciom do Sali pan woźny.
Och było dużo radości.
Dziękujemy Ci zajączku!

10 ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II

31 marca 2015 R. w  naszej szkole odbył się apel poświęcony osobie świętego już dziś Jana Pawła II. Apel ten przygotowali uczniowie kl. V pod opieką ks. Rafała Kryś – katechety. Treść apelu nawiązywała do najważniejszych wydarzeń z życia św. Jana Pawła II, przeplatana poezją
o świętym i znanymi pieśniami religijnymi, zwłaszcza ulubioną papieską „Barką”. Apel był hołdem wdzięczności naszemu wielkiemu rodakowi i papieżowi za jego życie, nauczanie i przykład wiary.
 
 

PIERWSZAKI W BIBLIOTECE

30 marca 2015 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej. Tradycyjnie jest to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej-zaczarowanego miejsca …..Dlaczego zaczarowanego?

Strony