SZKOŁA W BIEGANINIE

Gminny Konkurs Matematyczny - MISTRZ RACHUNKÓW

26 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Bieganinie odbył sie Gminny Konkurs Matematyczny " MISTRZA RACHUNKÓW".W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas IV-VI ze szkół z terenu gminy Raszków:  SP Radłów,SP Raszków, SP Bieganin, SP Janków Zaleśny,SP Koryta i SP Ligota.Naszą szkołę reprezentowali : Aleksandra Rychlik,Zuzanna Wyrwas i Mateusz Musiał. Konkurs polegał na obliczeniu 50 wyrażeń arytmetycznych na czas.  

MAŁY EXPRESS CUP 2016 r.

W piątek 8 kwietnia 2016r. reprezentacja naszej szkoły złożona z chłopców IV i V klasy wzięła udział w Turnieju piłki nożnej w Lewkowie. Po raz pierwszy mieliśmy przyjemność uczestniczyć w turnieju „Mały Express Cup” zorganizowanym w Zespole Szkół w Lewkowie przez pana Jakuba Mroza. Oprócz naszej drużyny w turnieju brały także udział zespoły z Polsko-Kanadyjskiej szkoły w Ostrowie Wlkp., Zespołu Szkół w Korytach i oczywiście drużyna Zespołu Szkół w Lewkowie. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym.

KOLEJNE SPOTKANIE I DZIECIOM CZYTANIE

Dnia 8 kwietnia ponownie odwiedziła nas pani bibliotekarka, która przywiozła z biblioteki raszkowskiej następną porcję ciekawych książeczek. Przedszkolaki wraz z pierwszą klasą już przyzwyczaiły się do tych odwiedzin i bardzo się ucieszyły. Pani przeczytała dzieciom ciekawe książeczki, które dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem. Następne odwiedziny
w miesiącu maju.

KONKURS PLASTYCZNY

„Oblicza zimy” to temat szkolnego konkursu plastycznego, który odbył się w lutym. Uczniowie klas IV – VI wykonali szereg różnorodnych prac. Wybór tych najlepszych był jak zwykle trudny. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyły dwie uczennice z klasy szóstej; Aleksandra Rychlik i Patrycja Paszek. Drugie miejsce Zuzanna Wyrwas również z klasy szóstej ax aequo

CIEKAWA LEKCJA - "ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA"

W listopadzie odwiedził klasę IV pan Kleks ….w marcu natomiast Ania z Zielonego Wzgórza! Uczniowie  po zakończonej pracy z lekturą L.M.Montgomery przystąpili do konkursu . Podzieleni  na 3 grupy rozwiązywali przeróżne zadania na motywach lektury ,, Ania z Zielonego  Wzgórza”.  Dodatkowo mieli możliwość obejrzenia fragmentów filmu –o tym samym tytule. Kolejny już raz na pochwałę zasługuje fakt, iż drużyny pracowały z dużym zaangażowaniem i udowodniły znajomość treści lektury.

DZIEŃ WIOSNY

I znowu wszystko budzi się do życia !!!
Nareszcie 21 marca!  Powitaliśmy już kolejny raz PANIĄ WIOSNĘ .Tego dnia Samorząd Uczniowski miał swój Dzień Samorządności. Uczniowie klasy VI stanęli na wysokości zadania i przekonali się o tym ,że niełatwo być nauczycielem …..

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny " Kangur 2016"

 17 marca 2016 roku  uczniowie naszej szkoly zmierzyli się z testem konkursowym Międzynarodowego Konkursu Matematycznego
" Kangur 2016 ". 
O godzinie 9.00 uczniowie rozpoczęli rozwiązywanie testu Kangura Matematycznego.

Strony