SZKOŁA W BIEGANINIE

ZIELONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

20 marca 2015 roku odbył się w Przedszkolu„Zielony dzień”. Przedszkolaki przyszły w tym dniu ubrane w kolorze zielonym. Wspólnie z wychowawczynią, jedną z mam oraz panem woźnym od samego rana robiły słomianą kukłę „Marzannę”. Następnie odbyło się spotkanie z całą społecznością szkolną, gdzie pożegnaliśmy zimę, a powitaliśmy wiosnę.Gdy powróciliśmy do przedszkola, zorganizowaliśmy wystawę zielonych owoców i warzyw. 

WYJAZD DO BIBLIOTEKI W RASZKOWIE

W środę 18 marca uczniowie z klas I – III udali się wraz z wychowawczyniami do biblioteki w Raszkowie. Uczestniczyli tam w warsztatach pt. „ Historia pisma”.
Znany autor bajek dla dzieci Michał Zawadka przybliżył dzieciom dzieje pisma i książki. Zmieniał się w Jaskiniowca, Indianina czy Egipcjanina, tak aby
w obrazowy sposób omówić historię piśmiennictwa. Uczniowie brali udział

KONKURS POŻARNICZY

W sobotę 14 marca w zespole szkół w Korytach odbył się Miejsko – Gminny konkurs z zakresu wiedzy pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy V Patrycja Paszek, Aleksandra Rychlik i Zuzanna Wyrwas. Konkurs był licznie reprezentowany przez dzieci i młodzież z terenu naszej gminy. Uczennice naszej szkoły pomimo tego, iż nie zdobyły premiowanych lokat zaprezentowały się z dobrej strony i zdobyły nowe doświadczenia, które pomogą im powalczyć o jak najlepsze lokaty w przyszłorocznej edycji konkursu.

DZIEŃ KOBIET

,,O kobietach dla kobiet….” w tym roku takie oto hasło pojawiło się na naszym apelu. 8 marca o wszystkich kobietach i kobietkach naszej szkoły pamiętali  chłopcy i panowie.  Chłopcy z klas III-V przygotowali krótki program artystyczny. Wszyscy zebrani wysłuchali również znanych i lubianych utworów mówiących  o kobietach . Na zakończenie  miłego spotkania, na którym przypomnieliśmy sobie historię tego dnia, starsi panowie złożyli paniom i panienkom życzenia, wręczyli piękne różyczki oraz  poczęstowali słodyczami.

WYCIECZKA DO POZNANIA

Dnia 6 marca 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Bieganinie pojechali na wycieczkę do Poznania. Głównymi atrakcjami wycieczki były wizyty w Kinie oraz w Aquaparku. Dzieci z naszej szkoły mogły podziwiać atrakcje ziemi wielkopolskiej, zdobyć nowe doświadczenia oraz spędzić miło czas w swojej obecności.

Strony