SZKOŁA W BIEGANINIE

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

W dniu 27 czerwca 2014 r. odbył się uroczysty apel z okazji Zakończenia Roku Szkolnego 2013/2014. Dyrektor szkoły pani Beata Marciniak pogratulowała wszystkim, którzy uzyskali promocję do klas programowo wyższych oraz życzyła dobrego i bezpiecznego wypoczynku w wakacje. Uczniom, którzy ukończyli naukę z wyróżnieniem wręczone zostały dyplomy oraz nagrody książkowe. w Trakcie apelu podsumowano również wyniki konkursów
i zawodów szkolnych.

FESTYN RODZINNY

22 czerwca na boisku szkolnym odbył się festyn rodzinny, który zgromadził
w niedzielne popołudnie dzieci, młodzież i dorosłych.
Wspólne, rodzinne zabawy przygotowali i prowadzili nauczyciele. Do wygrania były atrakcyjne nagrody. Festyn rodzinny był okazją do promowania zdrowego stylu życia i zabawy.

WYCIECZKA DO JURAPARKU W KRASIEJOWIE

Uczniowie naszej szkoły 16 czerwca uczestniczyli w wycieczce do Krasiejowa. Jurapark Krasiejów jest jednym z większych obiektów tego typu w Polsce. Dzieci z klas 1-6 biorące udział w wycieczce mogły podziwiać pawilon paleontologiczny oraz przepiękne makiety dinozaurów rozlokowane na terenie starej kopalni gliny. Nasi uczniowie poznawali także odległą historię naszej planety przy pomocy urządzeń multimedialnych: tunel czasu, kino 5D czy oceanarium.

KLUB CZTERECH ŻYWIOŁÓW

Od marca do czerwca 2014 roku działał w naszej szkole „KLUB CZTERECH ŻYWIOŁÓW”. Członkami klubu byli uczniowie klasy drugiej, a opiekunem  klubu była pani Daria Czajka wychowawca tej klasy.
Klub Czterech Żywiołów to projekt przyrodniczy, którego głównym celem było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań przyrodniczych, promowanie postaw ekologicznych, pobudzanie ciekawości świata, dociekania i eksperymentowania, indywidualne podejście do ucznia.

KONKURS ORTOGRAFICZNY

W Szkole Podstawowej w Bieganinie 04.06.2014 roku   odbył się  Gminny Konkurs Ortograficzny. To już po raz  jedenasty spotkali się uczniowie klas III , aby sprawdzić swoje umiejętności. O godzinie 12:00 zespoły z  Radłowa, Jankowa Zaleśnego, Ligoty, Koryt, Korytnicy, Grudzielca oraz gospodarzy rozpoczęły współzawodnictwo. Jak przystało na konkurs ortograficzny, uczniowie na początek napisali dyktando. Była to praca indywidualna. Następne zadania rozwiązywano zespołowo.

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

28 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej w Raszkowie odbył się XII Gminny Konkurs Matematyczny dla klas IV - VI. W konkursie wzięły udział następujące szkoły : SP Ligota, ZS Koryta, SP Radłów, SP Bieganin, SP Janków Zaleśny, SP Raszków.
Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów. Po 60 min.i rozwiązaniu testu składającego się z 10 zadań zamkniętych i 2 otwartych wyłoniono zwycięzców z poszczególnych klas.
W kategorii klas czwartych III miejsce zajęła uczennica naszej szkoły - Aleksandra Rychlik, w kategorii klas szóstych Izabela Kaczmarek zajęła V miejsce, a Aleksandra Kruszyk zajęła VI miejsce.Wszystkim pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy sukcesów w następnych latach.

DZIEŃ MAMY W SZKOLE

…Uczyła pierwszych kroków.
Pierwszych słów nas uczyła.
Każdą łzę nam otarła.
Mamusia nasza miła.
Jak Ci się odwdzięczymy za wszystko
Droga Mamo!
Będziemy się starali Kochać Ciebie tak samo…
Ten oraz wiele innych wierszy oraz piosenek wysłuchały w piękny majowy dzień w naszej szkole mamy uczniów klas I- III.
Zostały one również obdarowane buziakami, własnoręcznie wykonanymi laurkami  i kwiatami. Dalsze chwile uroczystości upłynęły na miłej pogawędce oraz słodkim poczęstunku.

WYJAZD DO STRAŻY POŻARNEJ W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

21 maja 2014 roku uczniowie z naszej szkoły miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. w tym celu została zorganizowana wycieczka do Straży Pożarnej
w Ostrowie Wielkopolskim. Dzięki życzliwości panów Strażaków dzieci mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej
i niebezpiecznej pracy strażaka. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia hełmu i stroju strażaków. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu.

Strony