SZKOŁA W BIEGANINIE

PROGRAM-"WYBIERAM WODĘ"

Do programu przystąpili uczniowie Szkoły  Podstawowej  w Bieganinie : klasa IV  (9-oro uczniów) , klasa V (12-oro uczniów),klasa VI (11-oro uczniów).Dnia 08.12.2016r przeprowadzona została w szkole akcja edukacyjna skierowana do uczniów klas IV-VI.
Klasa IV realizowała temat: Od kropli wody do organizmu człowieka.
Uczniowie poruszali tematy dotyczące : roli wody w życiu człowieka, konieczności picia wody oraz wpływu  wody na zdrowie człowieka.

 

WYJAZD DO FABRYKI BOMBEK KL. IV-VI

Uczniowie naszej szkoły 30 listopada uczestniczyli w wycieczce do Gniezna. Głównym celem naszej wycieczki była fabryka bombek Bolglass. Jednak na początek naszej wizyty w pierwszej stolicy polski zwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską, po czym pojechaliśmy do siedziby fabryki bombek Bolglass. Wizytę w fabryce rozpoczęliśmy od warsztatów podczas których dzieci mogły własnoręcznie przyozdobić bombki choinkowe. Dzieci od razu zabrały się do pracy i z wielkim pietyzmem oraz zaangażowaniem ozdabiały wcześniej przygotowane bombki.

SŁODYCZE DO DOMU DZIECKA W PLESZEWIE

HURA! MIKOŁAJKI!
Uczniowie naszej szkoły- jak co roku-przyłączyli się do akcji organizowanej przez sołtys wsi Bieganin-p. Wiesławę Lis . Słodycze przyniesione przez dzieci powędrowały do Domu Dziecka w Pleszewie . Dodatkowo w tym roku uczeń klasy VI –Damian Klepacz miał okazję razem z panią sołtys odwiedzić kolegów i koleżanki z pleszewskiej placówki . Mógł też osobiście przekazać słodkie upominki    oraz życzenia mikołajkowe od pozostałych uczniów naszej szkoły, ich rodziców i nauczycieli.
,,Gdy noc zapadnie-6 grudnia

Strony