SZKOŁA W BIEGANINIE

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

12 listopada 2014 roku uczniowie naszej szkoły kolejny już raz uczestniczyli w szczególnej i niezapomnianej lekcji patriotyzmu. W tym roku przyświecało nam hasło: ,, Aby człowiek wiedział dokąd zmierza, musi wiedzieć, skąd pochodzi. Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci”. XIX - wieczny pociąg zabrał zgromadzonych na sali w krótką podróż do wolności.

WARSZTATY FILMOWE

7 listopada 2014 r.  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Interaktywnych Warsztatach Telewizyjnych, które odbyły się  w Ostrowie Wlkp. Uczniowie klas ,, 0” – III dzięki pracy z reżyserem, operatorem kamer i montażystami  poznali  podstawy pracy na planie filmowym, najważniejsze sformułowania  i komendy, istotę współdziała w grupie. 

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM OSZCZĘDZANIA

Październik to tradycyjnie miesiąc poświęcony oszczędzaniu. Jak każdego roku pragniemy zachęcić uczniów do tego aby gromadzili  swoje oszczędności na książeczkach SKO. W tym roku  na apelu przedstawiliśmy historię pieniądza. 

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

 W dniu 22 października 2014 roku w naszej szkole odbyło się  ślubowanie oraz pasowanie uczniów klasy pierwszej. Na uroczystości zjawiła się wróżka, która zaproponowała wędrówkę do Krainy Śpiewu, Pracy, Miłości i Mądrości. W poszczególnych krainach uczniowie musieli wykazać się określoną wiedzą i umiejętnościami. Egzamin został zdany celująco. 

POMARAŃCZOWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

Dnia 17.10.2014 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy "POMARAŃCZOWY DZIEŃ". Dzieci tego dnia dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat zdrowego stylu życia. Przedszkolacy wiedzą,że jedzenie owoców i warzyw dostarcza organizmowi niezbędnych, naturalnych witamin potrzebnych do prawidłowego rozwoju. 

DZIEŃ EDUKACJI

13 października 2014 roku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny w formie scenki „z życia klasy” przedstawili uczniowie klasy trzeciej,a wierszyki wyrecytowały dziewczynki z klasy drugiej. Nauczyciele i pracownicy szkoły mieli również okazję wysłuchać piosenek w wykonaniu klasy drugiej, trzeciej, piątej i szóstej. 

CROSS FIEDLERA

Dnia 30 września w Raszkowie odbył się 26 Cross Fiedlera. Naszą Szkołę podczas tej imprezy biegowej jak zawsze reprezentowała liczna grupa uczniów. Nasi uczniowie dzielnie walczyli na trasie biegu i każdy z nich pobiegł na miarę swoich możliwości. 

WYBORY DO SAMORZĄDU

25.09.2014 roku w naszej szkole kolejny już raz odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Klasy IV-VI wysunęły swoich kandydatów do SU, podobnie uczynili nauczyciela-podając kandydatury na opiekuna SU. Uczniowie zostali zapoznani  z chętnymi do pracy na rzecz szkoły na krótkim apelu

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

1 września 2014 roku odbyło się w naszej szkole Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego.W sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice.Ksiądz Rafał Kryś odprawił uroczystą Mszę Świętą. Po mszy pani dyrektor Beata Marciniak powitała wszystkich zebranych po wakacyjnej przerwie.