SZKOŁA W BIEGANINIE

XVII GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W dniu 15 lutego reprezentanci naszej szkoły brali udział w XVII Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w Radłowie. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Wiertelak, Natalia Stelmaszyk, Zuzanna Płonka oraz Kacper Kowalczyk, Adam Stasik i Przemysław Szpytma. Rozgrywki stały na wysokim poziomie, rywalizacja w każdym meczu była bardzo mocna, ale zawsze w duchu Fair-play. Nasi uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony, godnie reprezentując Szkołę Podstawową w Bieganinie.

WALENTYNKI

14 lutego br. w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Jak głosi legenda Walenty z wykształcenia był lekarzem, z powołania duchownym. Żył w III wieku w Cesarstwie rzymskim za panowania Klaudiusza II Gockiego. Cesarz ten za namową swoich doradców zabronił młodym mężczyznom w wieku od 18 do 37 lat wchodzić w związki małżeńskie.

PRZYGOTOWANIE PREZENTÓW NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA

13 stycznia odbyły się w naszym oddziale przedszkolnym warsztaty, które zaproponowała i przeprowadziła pani Emilia, mama Oli. Tym razem były to "Balonowe gniotki" w kształcie gruszki. Gniotek to nic innego jak balon wypełniony mąką ziemniaczaną. Zrobienie gniotka sprawiło dzieciakom wiele radości. Dla Dziadków natomiast stanowiły wspaniały prezent z okazji ich święta.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Na terenie naszej szkoły wolontariuszem odpowiedzialnym za prawidłowy przebieg zbiórki pieniędzy była Marysia Dera - kl. V ( opiekun p. Karolina Kuczyńska). SU przy pomocy prezentacji multimedialnej przedstawił uczniom
i nauczycielom historię akcji oraz oczywiście cel   tegorocznej zbiórki:     

JASEŁKA I WIGILIE KLASOWE

Koncert kolęd i pastorałek został przygotowany pod kierunkiem p. Bogusławy Owczarczak. Chętni uczniowie zaprezentowali samodzielnie wybrane utwory. Na początku wystąpił Czarek Matuszkiewicz, który zagrał i zaśpiewał kolędę " Wśród nocnej ciszy". Zuzanna Płonka i Mikołaj Adamek zaśpiewali "Jest taki dzień". "Pójdzmy wszyscy do stajenki" to wybór Mileny Lewandowskiej. Nikola Szczepaniak zaprezentowała kolędę " Przybieżeli do Betlejem", natomiast Ania Banasiak "Do szopy, hej pasterze". W wykonaniu całej społeczności szkolnej usłyszeliśmy piękną pastorałkę " W ciemny wieczór, dawno temu".

KONKURS "NAJPIĘKNIEJSZA BOMBKA"

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas 1-3 przystapili do konkursu pod tutułem "Najpiękniejsza bombka". Dzieci ozdabiały bombkę wedle własnej inicjatywy z wykorzystaniem różnego rodzaju materiałów. W krótkim czasie mnóstwo pięknych prac zawisło na szkolnej gazetce. Wybór tych najpiękniejszych był niezwykle trudny, jednak po wielu dyskusjach jury wybrało zwycięskie dzieła.

LAUREAT KONKURSU "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

15 grudnia 2016 roku w Forum Synagoga odbyło się ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Bezpieczna droga do szkoły” organizowanego przez Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim.
Konkurs adresowany był do dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych.
Laureatem z naszej szkoły został Oskar Mikołajczak.
Bardzo serdecznie gratulujemy Oskarowi.
Prace 36 laureatów konkursu już w maju pojawią się na dwóch ostrowskich autobusach.
 

KOLEJNE CZYTANIE I WYKONANIE ZAKŁADKI - "REFIFER"

15 grudnia 2016 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Cała Polska czyta dzieciom". Na to spotkanie przybyły panie z Biblioteki w Raszkowie i w Grudzielcu. Oprócz czytania uczniom książeczek odbyły się również warszaty plastyczne, które prowadziły panie z bibioteki. Podczas tych warsztatów dzieci miały możliwość wykonania zakładki do książki w kształcie renifera. Dla uczniów była to wspaniała przygoda, podczas której mieli możliwość wykazania się swoją pomysłowością i rozwinięcia swoich plastycznych uzdolnień.

ZBIERAMY NAKRĘTKI

Nakrętki dla Jakuba Karbowiaka
To już kolejna zbiórka nakrętek w naszej szkole…Uczniowie  odpowiadają w ten sposób na apel rodziców Jakuba. Okazują  swoje otwarte serca i pomocną dłoń, a każda zebrana nakrętka przybliża chłopca do kosztownej rehabilitacji oraz zakupu specjalistycznego sprzętu. Przypominamy ,że Jakub jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ,, Słoneczko”.
NIE OD DZIŚ I CHYBA… NIE OSTATNI RAZ!!!

Strony