SZKOŁA W BIEGANINIE

ANDRZEJKI

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny chciały się dowiedzieć jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi-co ich spotka ,zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Ten niezwykły czas miał miejsce w naszej szkole 28 listopada.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

12 listopada 2014 roku uczniowie naszej szkoły kolejny już raz uczestniczyli w szczególnej i niezapomnianej lekcji patriotyzmu. W tym roku przyświecało nam hasło: ,, Aby człowiek wiedział dokąd zmierza, musi wiedzieć, skąd pochodzi. Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci”. XIX - wieczny pociąg zabrał zgromadzonych na sali w krótką podróż do wolności.

WARSZTATY FILMOWE

7 listopada 2014 r.  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Interaktywnych Warsztatach Telewizyjnych, które odbyły się  w Ostrowie Wlkp. Uczniowie klas ,, 0” – III dzięki pracy z reżyserem, operatorem kamer i montażystami  poznali  podstawy pracy na planie filmowym, najważniejsze sformułowania  i komendy, istotę współdziała w grupie. 

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM OSZCZĘDZANIA

Październik to tradycyjnie miesiąc poświęcony oszczędzaniu. Jak każdego roku pragniemy zachęcić uczniów do tego aby gromadzili  swoje oszczędności na książeczkach SKO. W tym roku  na apelu przedstawiliśmy historię pieniądza. 

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

 W dniu 22 października 2014 roku w naszej szkole odbyło się  ślubowanie oraz pasowanie uczniów klasy pierwszej. Na uroczystości zjawiła się wróżka, która zaproponowała wędrówkę do Krainy Śpiewu, Pracy, Miłości i Mądrości. W poszczególnych krainach uczniowie musieli wykazać się określoną wiedzą i umiejętnościami. Egzamin został zdany celująco. 

POMARAŃCZOWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

Dnia 17.10.2014 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy "POMARAŃCZOWY DZIEŃ". Dzieci tego dnia dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat zdrowego stylu życia. Przedszkolacy wiedzą,że jedzenie owoców i warzyw dostarcza organizmowi niezbędnych, naturalnych witamin potrzebnych do prawidłowego rozwoju. 

Strony