SZKOŁA W BIEGANINIE

PLASTYCZNA MATEMATYKA

Uczniowie klasy czwartej w dość oryginalny sposób pozanli modele granoastosłupów. Z wykałaczek, patyczków, zapałek i plasteliny wykonywali modele brył. Dzięki temu potrafią wskazać wierzchołki, krawędzie podtawy, krawędzie boczne.
Już czekamy na ostrosłupy.

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Już po raz trzynasty miał miejsce w naszej szkole Gminny Konkurs Ortograficzny klas III.  W konkursie brały udział 3 - osobowe drużyny ze szkoły z Jankowa Zaleśnego, Radłowa, Grudzielca, Ligoty, Korytnicy, no i  oczywiście Bieganina. Zmagania konkursowe rozpoczęły się dyktandem, następnie uczniowie uzupełniali tekst z lukami, rozwiązywali rebusy, wyszukiwali w zdaniach ukryte zawody oraz tworzyli łańcuch wyrazowy.

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

6 czerwca w naszej szkole odbył się V już Gminny Konkurs Recytatorski Języka Angielskiego „Śladami Shakespeare’a”.  Gościliśmy recytatorów ze szkół w Ligocie, Raszkowie, Radłowie oraz Jankowie Zaleśnym.  Uczniowie prezentowali wiersze w języku angielskim a jury miało nie lada problem by wyłonić  „Najlepszych z najlepszych”. Uczniom naszej szkoły: Oli Rychlik, Zuzi Wyrwas, Patrykowi Klimkowi oraz Miłoszowi Waśko,  nie udało się zdobyć miejsc na podium, ale dzielnie reprezentowali nasza szkołę.
 

Strony