SZKOŁA W BIEGANINIE

KONKURS HISTORYCZNY

Dnia 8 czerwca w Zespole  Szkół w Korytach odbył się I Międzyszkolny Konkurs Historyczny. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów: Mateusz Musiał, Michał Furmankiewicz, Zuzanna Wyrwas, Patrycja Paszek oraz Karina Nowak.  Uczniowie musieli się zmierzyć z 25 pytaniami dotyczącymi I i II wojny światowej oraz dwudziestolecia międzywojennego. Młodzi sympatycy historii wykazali się ogromną wiedzą na temat tych wydarzeń. Drugie miejsce zdobył uczeń Naszej szkoły Mateusz Musiał, który dzielnie rywalizował
z szóstoklasistami, którzy tą tematykę poruszają na lekcjach historii.

DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ SPORTU

Tegoroczny Dzień Dziecka w naszej szkole obchodziliśmy na sportowo. W dniu sportu uczestniczyli wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki. Dzieci z klas 1-3 świetnie się bawili rywalizując ze sobą w wyścigach rzędów, natomiast uczniowie z klas 4-6 pokonywali sprawnościowy tor przeszkód który okazał się bardzo emocjonujący. W drugiej części Dnia sportu dzieci z klas 4-6 rywalizowały także w szkolnym turnieju piłki nożnej który po raz kolejny cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci oraz wzbudzał wiele emocji wśród zgromadzonych tłumnie kibiców.

XIII GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY W RASZKOWIE

28 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej w Raszkowie odbył się XIII GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY skierowany do uczniów klas IV-VI. Do konkursu przystapiły szkoły podstawowe z terenu gminy Raszków.  Szkołę Podstawową w Bieganinie reprezentowało trzech uczniów: Izabela Kałużna, Aleksndra Rychlik i Kacper Zieliński.

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

26 maja był w naszej szkole prawdziwym świętem poezji. Tego dnia odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski Języka Angielskiego „Śladami Shakespeare’a” uczniowie szkół z Raszkowa, Ligoty, Radłowa oraz Bieganina próbowali swoich sił w interpretacji wierszy w języku angielskim. Naszej uczennicy Karinie Nowak udało się zdobyć II miejsce. Gratulujemy!

Strony