SZKOŁA W BIEGANINIE

WYJAZD DO BIBLIOTEKI W RASZKOWIE

W środę 18 marca uczniowie z klas I – III udali się wraz z wychowawczyniami do biblioteki w Raszkowie. Uczestniczyli tam w warsztatach pt. „ Historia pisma”.
Znany autor bajek dla dzieci Michał Zawadka przybliżył dzieciom dzieje pisma i książki. Zmieniał się w Jaskiniowca, Indianina czy Egipcjanina, tak aby
w obrazowy sposób omówić historię piśmiennictwa. Uczniowie brali udział

KONKURS POŻARNICZY

W sobotę 14 marca w zespole szkół w Korytach odbył się Miejsko – Gminny konkurs z zakresu wiedzy pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy V Patrycja Paszek, Aleksandra Rychlik i Zuzanna Wyrwas. Konkurs był licznie reprezentowany przez dzieci i młodzież z terenu naszej gminy. Uczennice naszej szkoły pomimo tego, iż nie zdobyły premiowanych lokat zaprezentowały się z dobrej strony i zdobyły nowe doświadczenia, które pomogą im powalczyć o jak najlepsze lokaty w przyszłorocznej edycji konkursu.

DZIEŃ KOBIET

,,O kobietach dla kobiet….” w tym roku takie oto hasło pojawiło się na naszym apelu. 8 marca o wszystkich kobietach i kobietkach naszej szkoły pamiętali  chłopcy i panowie.  Chłopcy z klas III-V przygotowali krótki program artystyczny. Wszyscy zebrani wysłuchali również znanych i lubianych utworów mówiących  o kobietach . Na zakończenie  miłego spotkania, na którym przypomnieliśmy sobie historię tego dnia, starsi panowie złożyli paniom i panienkom życzenia, wręczyli piękne różyczki oraz  poczęstowali słodyczami.

WYCIECZKA DO POZNANIA

Dnia 6 marca 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Bieganinie pojechali na wycieczkę do Poznania. Głównymi atrakcjami wycieczki były wizyty w Kinie oraz w Aquaparku. Dzieci z naszej szkoły mogły podziwiać atrakcje ziemi wielkopolskiej, zdobyć nowe doświadczenia oraz spędzić miło czas w swojej obecności.

PODSUMOWANIE PÓŁROCZA I WALENTYNKI

Tak zakończyliśmy I półrocze……
Dnia 13.02.2015r. odbył się apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2014/15. Informacje na temat tego,  co się działo w naszej szkole przedstawiły uczennice kl. VI. Zaczęliśmy oczywiście od pochwalenia się najlepszymi wynikami uczniów klas IV-VI w nauce. Oto uczniowie, którzy osiągnęli średnie powyżej 4,0:
Klasa IV:
1.Kacper Zieliński
2.Zuzanna Płonka
Średnia całej klasy: 3,5.
 
Klasa V:
1.Mateusz Musiał
2.Zuzanna Wyrwas

GMINNY KONKURS TENISA STOŁOWEGO

W pierwszy dzień ferii uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w Radłowie. Naszą szkołę reprezentowali:  Szymon Walczak, Jakub Musiał oraz Kamil Szczotka. Zawody stały na wysokim poziomie, a nasi chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony
i godnie reprezentowali Szkołę Podstawową w Bieganinie. Ostatecznie

Strony