SZKOŁA W BIEGANINIE

WYCIECZKA DO JURAPARKU W KRASIEJOWIE

Uczniowie naszej szkoły 16 czerwca uczestniczyli w wycieczce do Krasiejowa. Jurapark Krasiejów jest jednym z większych obiektów tego typu w Polsce. Dzieci z klas 1-6 biorące udział w wycieczce mogły podziwiać pawilon paleontologiczny oraz przepiękne makiety dinozaurów rozlokowane na terenie starej kopalni gliny. Nasi uczniowie poznawali także odległą historię naszej planety przy pomocy urządzeń multimedialnych: tunel czasu, kino 5D czy oceanarium.

KONKURS ORTOGRAFICZNY

W Szkole Podstawowej w Bieganinie 04.06.2014 roku   odbył się  Gminny Konkurs Ortograficzny. To już po raz  jedenasty spotkali się uczniowie klas III , aby sprawdzić swoje umiejętności. O godzinie 12:00 zespoły z  Radłowa, Jankowa Zaleśnego, Ligoty, Koryt, Korytnicy, Grudzielca oraz gospodarzy rozpoczęły współzawodnictwo. Jak przystało na konkurs ortograficzny, uczniowie na początek napisali dyktando. Była to praca indywidualna. Następne zadania rozwiązywano zespołowo.

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

28 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej w Raszkowie odbył się XII Gminny Konkurs Matematyczny dla klas IV - VI. W konkursie wzięły udział następujące szkoły : SP Ligota, ZS Koryta, SP Radłów, SP Bieganin, SP Janków Zaleśny, SP Raszków.
Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów. Po 60 min.i rozwiązaniu testu składającego się z 10 zadań zamkniętych i 2 otwartych wyłoniono zwycięzców z poszczególnych klas.
W kategorii klas czwartych III miejsce zajęła uczennica naszej szkoły - Aleksandra Rychlik, w kategorii klas szóstych Izabela Kaczmarek zajęła V miejsce, a Aleksandra Kruszyk zajęła VI miejsce.Wszystkim pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy sukcesów w następnych latach.

DZIEŃ MAMY W SZKOLE

…Uczyła pierwszych kroków.
Pierwszych słów nas uczyła.
Każdą łzę nam otarła.
Mamusia nasza miła.
Jak Ci się odwdzięczymy za wszystko
Droga Mamo!
Będziemy się starali Kochać Ciebie tak samo…
Ten oraz wiele innych wierszy oraz piosenek wysłuchały w piękny majowy dzień w naszej szkole mamy uczniów klas I- III.
Zostały one również obdarowane buziakami, własnoręcznie wykonanymi laurkami  i kwiatami. Dalsze chwile uroczystości upłynęły na miłej pogawędce oraz słodkim poczęstunku.

Strony