SZKOŁA W BIEGANINIE

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

,,Rodzina, ach rodzina..." - taki tytuł miał scenariusz przygotowany z okazji dnia Babci i Dziadka przez uczniów młodszych klas oraz przedszkolaków. Tym razem wszyscy świętowali w rytmach utworów biesiadnych. Pod kierunkiem wychowawczyń dzieci śpiewały, tańczyły oraz recytowały wiersze.Poprzez ten wspaniały występ chciały wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom.
    Po programie artystycznym wnuczęta wręczyły upominki oraz zaprosiły miłych gości na poczęstunek.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
- XXIII FINAŁ 11 STYCZNIA 2015

WIGILIA I JASEŁKA

 19 grudnia 2014 r. tradycyjnie w naszej szkole odbyły się Jasełka. Uczniowie przygotowali inscenizację przedstawiającą obyczaje świąteczne.Pani dyrektor i Samorząd Uczniowski złożyli wszystkim życzenia świąteczne. W tej świątecznej atmosferze podsumowaliśmy konkursy plastyczny i biblioteczny.

WARSZTATY MYDLARSKIE

Dnia 15 grudnia 2014 odbyły się w naszej szkole warsztaty mydlarskie. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda produkcja mydła oraz wysłuchać historii  jego powstania. Wszyscy z ochotą zabrali się za tworzenie swoich własnych kompozycji zapachowych, wykorzystując do tego glicerynę, olejki zapachowe oraz elementy dekoracyjne. W całej szkole wspaniale pachniało, a pięknie zapakowane mydełka stanowiły oryginalny prezent na święta.

RINGO

 
RINGO 2014
W dniu 9 grudnia 2014 roku na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Radłowie odbyły się XI Mistrzostwa Gminy Raszków Gry w Ringo. Ta impreza sportowa cieszy się wśród uczniów podstawówek dużą popularnością.

MIKOŁAJKI

W tym się z pełnym workiem prezentów, ale także jak na Mikołaja przystało
z rózgą. w pierwszej kolejności odwiedził klasy I-III, gdzie obdarował wszystkie dzieci prezentami. Następnie zawitał do przedszkola. Przedszkolaki przywitały gościa wesołą piosenką. Po czym odbyła się rozmowa z gościem na temat: skąd przybył?, jak dostał się do przedszkola?, czy ma dużo pracy?, kto mu pomaga?

SŁODYCZE DLA DOMU DZIECKA

Mikołajki to doskonała okazja, aby  kolejny już raz podzielić się słodkościami z kolegami i koleżankami. Przy współpracy ze sołtys wsi Bieganin
p. Wiesławą Lis nasi uczniowie mogli pokazać swoje dobre serca oraz silną wolę….i przyłączyć się do akcji przeprowadzonej na terenie wsi. Pani sołtys odebrała słodycze  z naszej szkoły 5 grudnia i dostarczyła  je wraz z życzeniami do podopiecznych i ich opiekunów z Domu Dziecka w Pleszewie.

ANDRZEJKI

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny chciały się dowiedzieć jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi-co ich spotka ,zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Ten niezwykły czas miał miejsce w naszej szkole 28 listopada.

Strony